Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Záchovná stomatologie

Záchovná, neboli konzervační stomatologie se zabývá ošetřením nemocných zubů, které jsou ve většině případů poškozeny zubním kazem, anebo v důsledku úrazu.

Záchovná stomatologie

Zubní kaz

Zubní kaz je bakteriální infekce vznikající z plaku, který se usazuje na povrchu zubů. U dětských zoubků jsou kazem většinou postiženy žvýkací plošky zubů, naopak u dospělých zubů se kaz vyskytuje nejčastěji v mezizubních prostorech, na které se často při čištění zapomíná. Pokud úbytek tkáně způsobený zubním kazem nepoškodí zubní dřeň, lze jej nahradit vhodným výplňovým materiálem.

V dnešní době se používá bílá neboli fotokompozitní výplň, která je velmi estetická, a je proto vhodná zejména pro vyplnění předního úseku chrupu. Lékař barvu bílé výplně namíchá tak, aby přesně ladila s barvou a tvarem Vašeho stávajícího zubu.

Ne vždy je však možné bílou výplň použít, v těchto případech se aplikuje výplň amalgámová. Amalgám má ve stomatologii své místo již více než 200 let a přes všemožné snahy ho nahradit, je stále tím nejfunkčnějším materiálem při zhotovování výplní do zadních úseků zubů. Při ošetření zubního kazu se naši lékaři vždy snaží zachovat co největší část doposud nepoškozených tvrdých zubních tkání.

Záchovná stomatologie

Zubní prevence

Pokud se zubní kaz v čas neošetří, poškodí zubní dřeň a bakterie tak proniknou ke kořenu zubu, což vede ke vzniku infekce v kořenovém kanálku, známé jako zánět nervu. V tomto případě je nutné endodontické ošetření. Endodontické ošetření spočívá v odstranění infikovaného nervu, důkladném pročištění kanálků probíhajících kořenem zubu a jejich následné zaplnění materiálem, který zabrání dalšímu vniknutí bakterií. Kvalitní endodontické ošetření často infekční ložisko u kořene zubu kompletně vyhojí a tedy umožní zub zachovat.

Zubní prevence

Objednejte se do naší zubní kliniky Dental Office H33 Praha již dnes přes online rezervaci.

Lékaři, kteří se zabývají záchovnou stomatologií

MDDr. Jakub Šubín MDDr. Tereza Buchtová MDDr. Erika Tesaříková
 MDDr. Jakub Šubín  MDDr. Tereza Buchtová  MDDr. Erika Tesaříková
MDDr. Kamila Cmíralová MDDr. Lenka Všetečková
 MDDr. Kamila Cmíralová  MDDr. Lenka Všetečková

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty