Vzhledem k aktuální situaci způsobené virem SARS-CoV-2 žádáme naše pacienty o dodržování následujících pravidel:
❌ Pokud jste v posledních 14 dnech navštívili zahraničí a máte termín v následujících 14 dnech, telefonicky se přeobjednejte.
❌ Přeobjednejte se také pokud máte rýmu, kašel, horečku, zažívací obtíže
❌ Na kliniku choďte bez doprovodu, zabráníte tak zvýšené kumulaci osob na jednom místě
❌ Dětští pacienti si s sebou na ošetření vezmou jako doprovod jen jednoho rodiče/ zákonného zástupce
❌ Pro komunikaci s naším pracovištěm volte telefon: 733 737 337 nebo e-mail: [email protected]
Prosíme o maximální spolupráci a dodržování všech pravidel, jen tak můžeme zajistit bezpečné pracovní prostředí a udržet běžný chod ordinací. Více se dočetete zde: facebook.com/Dental.office.h33

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337

Mikroskopická endodoncie

Současná stomatologie má díky novým poznatkům a vyspělé technice stále větší tendenci specializovat se na užší obory. Jedním z nich je právě mikroskopická endodoncie, tedy ošetření kořenových kanálků zubu pod operačním mikroskopem. Kvalitní ošetření kořenových kanálků je jediným možným způsobem, jak dlouhodobě zachovat zub v dutině ústní, pokud dojde k zánětu zubní dřeně (ať již v důsledku kazu, úrazu, iatrogenně) či na zubu je již „váček“ (tedy zánět kosti v okolí hrotu kořene zubu).

Mikroskopická endodoncie

Jak probíhá ošetření kořenových kanálků

Při čištění kořenových kanálků je nutné ošetřit struktury zubu, které mají rozměry jen v desetinách milimetru a jsou pouhým okem jen velmi obtížně rozpoznatelné. Mikroskop nám tedy napomáhá maximálně zpřehlednit operační pole, mnohonásobně zvětšit vnitřní prostor zubu a tím oku zpřístupnit všechny jeho anatomické detaily. Ošetření kořenových kanálků pod mikroskopem je výrazně preciznější a tedy i úspěšnější.

Samotný zákrok je časově poměrně náročný, proto je nutné pacientovi vše předem důkladně vysvětlit. Ošetření obvykle probíhá v lokální anestezii, ošetřovaný zub se zaizoluje pomocí izolační blány (tzv. kofferdamu). Kofferdam zajistí přehlednost a suché operační pole pro výkon, zároveň však také chrání pacienta v průběhu zákroku. Poté přichází samotné sondování, opracování, dezinfekce a hermetické zaplnění kořenových kanálků. Na závěr je zub opatřen kvalitní dostavbou z fotokompozitní pryskyřice, popř. světlovodným čepem a korunkou.

Lékařky, které provádějí mikro-endodontické ošetření

MDDr. Tereza Buchtová MDDr. Erika Tesaříková
 MDDr. Tereza Buchtová  MDDr. Erika Tesaříková 

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty