Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Augmentace techniky/doplnění kosti

Augmentace  zubní kosti je úprava kostní tkáně před implantací nebo v průběhu implantace.

Rozhodujícím kritériem pro náhradu zubů implantáty je dostatečné množství kosti, která bude zubní implantát obklopovat. Po ztrátě zubu čelistní kost vždy více či méně ubývá-atrofuje. Současná implantologie problém s nedostatkem kosti řeší pomocí augmentace zubní kosti (zvětšení objemu kostní tkáně). Pro získání dostatečné nabídky kosti v místě implantace se nejčastěji používají následující techniky:

Řízená kostní regenerace

Tato metoda je vhodná pro doplnění malých kostních defektů v okolí zaváděného implantátu. Augmentační materiál se používá granulát hydroxiapatitu nebo synteticky vyráběný Beta-trikalciumsulfát.

Volný autogenní kostní štěp

Tuto metodu lékař indikuje v případě většího úbytku kostní tkáně.kdy Používá se ten nejkvalitnější augmentační materiál, vlastní kostní štěp. V lokální anestezii, nebo analgosedaci se odebere bloček kosti z čelisti za posledními stoličkami nebo z oblasti brady. Stěp se zafixuje na místě, kde je třeba zvětšit objem kosti.

Po 4–5 měsících se štěp obvykle přihojí a je možné začít implantovat.  Pacient po tomto výkonu užívá týden antibiotika a 2-3 dny analgetika. V případech kdy je nutné získat skutečně velké množství kostní hmoty, pak je nutné volit místa odběru mimo dutinu ústní. Velké kostní štěpy se odebírají z lopaty kyčelní kosti, výkon se provádí v celkové anestezii.

Sinus Lift

Při náhradě stoliček v horní čelisti implantáty se můžeme setkat s nedostatečnou vertikální kostí pod čelistní dutinou. To se pak řeší augmentační operací nazývanou sinus lift. Vhojení implantátů se při této operaci se prodlužuje až na 9 měsíců.

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty