Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři. Předpokládáme, že kapacita bude uvolněna opět od ledna 2019.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337

Ortodoncie - Rovnátka

Rovnátka - ortodoncie

Léčba nepravidelného postavení zubů a čelistí pomocí rovnátek se stala součástí moderního života. V naší klinice se pro rovnátka můžete rozhodnout v jakémkoliv věku. Krásný úsměv Vám bude branou do úspěšného osobního a profesionálního života.

Ortodontických aparátů je velké množství, dělíme je však na dvě hlavní skupiny – snímací a fixní.

Snímací rovnátka

Snímací rovnátka

Lze použít k léčbě lehčích vad, k předcvičení správného skusu anebo k udržení dosaženého výsledku po léčbě fixním aparátem. Používají se především u dětí.

Fixní rovnátka

Fixní rovnátka jsou složena ze zámků a kroužků a pacient je nemůže sám vyjmout. Pomocí drátků, které se do zámku vkládají, ortodontista postupně vytváří ideální oblouk a zároveň zuby rovná. Pomocí fixních rovnátek lze léčit převážnou většinu vad. Fixní rovnátka jsou náročná na čištění a jsou také choulostivá na tvrdou stravu. Délka léčby je individuální a závisí na více faktorech, v praxi je to však přibližně rok až dva.

Ukázky aparátů:

Fixní rovnátka - keramické Kovové fixní rovnátka Porovnání rovnátek
Fixní aparát - keramický Fixní aparát – kovový Porovnání keramického
aparátu s kovovým

Velice oblíbená jsou v poslední době také neviditelná rovnátka, určená pro ty, kdo si nechtějí, nebo nemohou z estetických důvodů dovolit rovnání zubů klasickými zámkovými rovnátky.

Než se rozhodnete pro rovnátka…

Před zahájením ortodontické léčby si musí pacient uvědomit, že rovnátka znamenají určité povinnosti navíc. Během nošení rovnátek je nutná velice dobrá hygiena, kartáček je nezbytné mít neustále u sebe a čistit si zuby po každém jídle. Při nedostatečné hygieně vznikají na zubech skvrny, neboť pod zubním plakem, který se po každém jídle tvoří, dochází k odvápnění skloviny a také ke vzniku zubního kazu.

Naším cílem je poskytnout Vám kvalitní ortodontickou léčbu v přívětivém a moderním prostředí. Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, náš přátelský tým je připraven Vám zodpovědět jakýkoliv dotaz.

Rovnátka cena

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty