Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Ortodoncie - Rovnátka

Léčba nepravidelného postavení zubů a čelistí pomocí rovnátek se stala součástí moderního života. V naší klinice se pro rovnátka můžete rozhodnout v jakémkoliv věku. Krásný úsměv Vám bude branou do úspěšného osobního a profesionálního života.

Ortodontických aparátů je velké množství, dělíme je však na dvě hlavní skupiny – snímací a fixní.

Rovnátka - ortodoncie

Snímací rovnátka

Lze použít k léčbě lehčích vad, k předcvičení správného skusu anebo k udržení dosaženého výsledku po léčbě fixním aparátem. Používají se především u dětí.

Snímací rovnátka

Fixní rovnátka

Fixní rovnátka jsou složena ze zámků a kroužků a pacient je nemůže sám vyjmout. Pomocí drátků, které se do zámku vkládají, ortodontista postupně vytváří ideální oblouk a zároveň zuby rovná. Pomocí fixních rovnátek lze léčit převážnou většinu vad. Fixní rovnátka jsou náročná na čištění a jsou také choulostivá na tvrdou stravu. Délka léčby je individuální a závisí na více faktorech, v praxi je to však přibližně rok až dva.

Neviditelná rovnátka

U nás na klinice nabízíme neviditelná rovnátka dvojího typu. Mohou to být snímací fóliové aparáty jako je Invisalign nebo to můžou být zámečky, které jsou nalepeny na lingvální (vnitřní) straně zubu – Incognito 3D. Která rovnátka jsou pro Vás vhodnější záleží na Vašem životním stylu, časových možnostech a v neposlední řadě na problému, který se má pomocí rovnátek vyřešit.

Neviditelná rovnátka clear correct

• Jsou téměř neviditelná
• Nezpůsobují žádná dietní omezení
• Nepřekáží při čištění zubů kartáčkem či zubní nití
• Umožňují řízený posun jednoho zubu

Jak rovnátka clear correct fungují?
Na základě specifikace od vašeho lékaře vytvoříme naší pokročilou technologií transparetní rovnátka, které vyvíjejí cílený stálý tlak na vaše zuby a pomalu je posouvají a rovnají.

O značce

ClearCorrect™ založil v roce 2006 stomatolog Dr. Willis Pumphrey ve snaze pomoci svým pacientům, kteří potřevovali ortodontickou léčbu a vzhledem k nedostatku ortodontistů, založil vlastní společnost na výrobu neviditelných rovnátek. Řešení Dr. Pumphreye postupně začali zkoušet další a další stomatologové a společnost ClearCorrect se začala rozrůstat. Dnes společnost ClearCorrect pomáhá desítkám tisíc zubařů po celém světě a svým pacientům již dodala doslova miliony neviditelných rovnátek.


Neviditelná rovnátka ClearCorrect jsou vyrobena z optimalizovaného odolného třívrstvého materiálu ClearQuartz, jsou neviditelná a zároveň odolná proti skvrnám a prasklinám.

Ukázky aparátů:

Fixní rovnátka - keramické Kovové fixní rovnátka Porovnání rovnátek
Fixní aparát - keramický Fixní aparát – kovový Porovnání keramického
aparátu s kovovým

Velice oblíbená jsou v poslední době také neviditelná rovnátka, určená pro ty, kdo si nechtějí, nebo nemohou z estetických důvodů dovolit rovnání zubů klasickými zámkovými rovnátky.

 

Než se rozhodnete pro rovnátka…

Před zahájením ortodontické léčby si musí pacient uvědomit, že rovnátka znamenají určité povinnosti navíc. Během nošení rovnátek je nutná velice dobrá hygiena, kartáček je nezbytné mít neustále u sebe a čistit si zuby po každém jídle. Při nedostatečné hygieně vznikají na zubech skvrny, neboť pod zubním plakem, který se po každém jídle tvoří, dochází k odvápnění skloviny a také ke vzniku zubního kazu.

Snímací rovnátka

Naším cílem je poskytnout Vám kvalitní ortodontickou léčbu v přívětivém a moderním prostředí. Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, náš přátelský tým je připraven Vám zodpovědět jakýkoliv dotaz.

Rovnátka cena

Lékaři, kteří se zabývají ortodoncií

MUDr. Giuseppe Marra MUDr. Klára Bělíková MDDr. Kateryna Mourati
 MUDr. Giuseppe Marra  MUDr. Klára Bělíková  MDDr. Kateryna Mourati
MDDr. Romana Šindelářová
 MDDr. Romana Šindelářová

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty