Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337

Rozhovor s Terezou Pěnkavovou

Jak na krásně bílé zuby bez poškození skloviny?‍ Naše dentální hygienistka Tereza Pěnkavová byla hostem ve Snídani s Novou, kde radila, jak mít krásné a bílé zuby. Řada lidí sází na domácí bělení zubů za použití "zaručených" domácích receptů pomocí citronu, jedlé sody, kokosového oleje nebo jiných "babských" receptů. Opravdu fungují? To se dozvíte v rozhovoru.

Více se dočetete zde: https://novaplus.nova.cz/porad/snidane-s-novou/bonus/6459-dentalni-hyg...

Rozhovor s Klárou Šafránkovou v DVTV

Naše zubní lékařka Klára Šafránková byla hostem v DVTV, kde hovořila o rovnátkách. Rovnátka postupně začíná nosit čím dál více dospělých, kteří trpí estetickými vadami a chtějí mít krásný chrup. Hovořila i o navrhovaných změnách v proplácení rovnátek ze zdravotního pojištění a dalších zajímavostech.

Více se dočetete zde: https://video.aktualne.cz/dvtv/z-rovnatek-se-stal-velky-byznys-firmy-z...

Jak zklidnit citlivé zuby

Na naší zubní klinice se setkáváme často s tím, že na problémy s citlivými zuby si stěžuje jen velmi malá část pacientů. Řada z nich se domnívá, že citlivost zubů je neléčitelná, a proto tento problém neřeší. Často může pomoci lepší dentální hygiena. Přečtěte si článek od naší dentální hygienistky Terezy Pěnkavové, DiS., ve kterém se problému citlivosti zubů věnuje.

Více se dočetete zde: https://www.vitalia.cz/clanky/citlive-zuby-jak-je-zklidnit/

Parodontóza není projev stárnutí

Zánět dásní neboli parodontitida není projevem stárnutí, jak se mnozí lidé domnívají, prvotní příznaky se mohou objevit již v dospívání. Hlavním viníkem je především špatná dentální hygiena. Ať už se objeví v jakékoliv věku, vždy je zapotřebí problém okamžitě řešit. 

Více se dočetete zde: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/503126-parodontoza-neni-projev-star...

Zcela nové a účinné profi bělení - White Dental Beauty

Ve stomatologii existuje mnoho způsobů, jak zubům vrátit hezký čistý odstín. Bohužel neexistuje žádná babská rada na doma, která by zuby vybělila. Proto doporučujeme vždy bělení konzultovat s lékařem, aby se předešlo poškození skloviny nebo dásní. Běžně prodávané bělící zubní pasty jsou dobré spíš pro udržování barvy po bělení. Doma ho v podstatě provádět můžete, ovšem nikoli pomocí pasty, ale speciálních gelů, které se před spaním nanášejí do speciálních nosičů, jež se nechají působit celou noc, a to zhruba po dobu deseti až patnácti dnů. 

Kratší a "bez práce" je bělení v ordinaci. To se většinou provádí metodou založenou na peroxidu vodíku. U nás v Dental Office H33 nyní nabízíme zcela nové a velmi účinné profi bělení. Jmenuje se White Dental Beauty. Vyznačuje se skvělými výsledky a šetrností a navíc je vhodné i pro pacienty s citlvými zuby. Využívá bělící gely, jejichž složení má několik variant, aby vám odborník mohl vybrat ten nejvhodnější. Po konzultaci s dentální hygienistkou si vyberete pro vás ideální způsob bělení. Denní nebo noční, v případě domácího bělení, přičemž procedura probíhá stejně, jako jiná domácí bělení. V ordinaci se po provedení otisků zhotoví nosiče a do nosičů si pak doma nanášíte bělící gel podle přesné instruktáže ze zubní ordinace

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

Jaký je nejčastější problém neviditelných rovnátek?

Ortodontické fóliové aparáty splňují vysoké estetické nároky. Vzhledem k jejich průhlednosti jsou na vzdálenost větší než půl metru prakticky neviditelné. Fóliové aparáty nejsou jen estetické, ale hlavně účinné. Systém Invisalign je ve světě používán od roku 2001 a počet vyléčených pacientů se pohybuje v řádu milionů. Jeho efektivita je tedy dobře prověřena.

Jednou z největších výhod je jejich netrvalé upevnění na zubech. Výhoda možností sejmutí aparátu z důvodu konzumace jídla nebo zubní hygieny je zřejmá. Fóliové aparáty umožňují provádět dentální hygienu bez omezení, která souvisí s pevnými ortodontickými aparáty.

Více se dočetete zde: https://www.vitalia.cz/clanky/nejcastejsi-problem-neviditelnych-rovnat...

Pro krásný úsměv

V dnešní společnosti hraje velkou roli první dojem, jehož nedílnou součástí je úsměv. Vylepšení úsměvu bývá nejčastějším důvodem, proč přicházejí pacienti do ordinace ortodontisty.

Více se dočetete zde: http://www.ctyricitka.cz/?p=8453

3 nejčastější chyby při čištění zubů

Nedostatečná hygiena, nesprávné pomůcky a také bělení zubů podle babských rad. To jsou nejčastější příčiny zničeného chrupu podle zkušeností zubařů a dentálních hygienistek.

Více se dočetete zde: https://www.vitalia.cz/clanky/3-nejcastejsi-chyby-pri-cisteni-ktere-va...

Je trhání zubů v těhotenství bezpečné? Radíme v Mamince č. 12/2018

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

Jak správně pečovat o zuby, když má dítě rovnátka

Pokud si dětský pacient nedostatečně čistí zuby v průběhu terapie rovnátky, může dojít k odvápnění zubní skloviny a vzniku bílých skvrn, tedy první fázi zubního kazu v okolí nasazeného aparátu.

Více se dočetete zde: https://www.novinky.cz/zena/deti/491551-jak-spravne-pecovat-o-zuby-kdy...

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů špatná ústní hygiena. Většina lidí si podle odborníků sice zuby čistí, ale nesprávně. Které nejčastější chyby při péči o chrup děláme?

Více se dočetete zde: https://ona.idnes.cz/chyby-pri-cisteni-zubu-0b7-/zdravi.aspx?c=A181112...

Jak na ústní hygienu

Dentální hygiena má preventivní a léčebný charakter. Jejím účelem je předcházet vzniku onemocnění v dutině ústní. V důsledku nedostatečného či nesprávně prováděného čištění zubů a dásní dochází často ke vzniku zubního kazu, zánětu dásní (gingivitis) a závěsného aparátu zubu (parodontitis, lidově parodontóza).

Více se dočetete zde: http://trendmagazin.cz/zdravi/2382-jak-na-ustni-hygienu

Odkdy je vhodné docházet s dítětem na dentální hygienu? Radíme v Mamince č. 11/2018

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

Trhat, či ponechat zuby moudrosti?

Zuby moudrosti se tak nazývají proto, že obvykle prořezávají v téměř dospělém věku, kdy má již člověk určité životní zkušenosti, tudíž by měl být moudrý.

Více se dočetete zde: http://www.ctyricitka.cz/?p=7926

Kouření významně ovlivňuje zdraví zubů

Kouření negativně ovlivňuje celou řadu procesů v lidském těle. Pod nátlakem cigaretového kouře tak trpí nejen plíce, ale i další orgány a části těla, včetně zubů. Málokdo si uvědomuje, že kouř zasáhne v první řadě dutinu ústní, dopady na její zdraví tak mohou být zásadní.

Více se dočetete zde: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/476120-koureni-vyznamne-ovlivnuje-z...

Nejčastější onemocnění dutiny ústní

Příčinou vzniku zubního kazu je mikrobiální povlak, který produkuje kyseliny jež odvápňují sklovinu a enzymy, které narušují organickou kostru zubu. První stadium zubního kazu lze poznat na rentgenovém snímku, pozdější stadia jsou již viditelná pouhým okem.

Více se dočetete zde: http://www.ctyricitka.cz/?p=7625

Proč je důležité pečovat o mezizubní prostory

Správná ústní hygiena zahrnuje nejen důkladné vyčištění zubů, ale i mezizubních prostor. Zubní mikrobiální plak se totiž usazuje na zubech ze všech stran, tedy i v místech, kde se zub dotýká zubu sousedního, kam se běžnými kartáčky jednoduše nedostanete.

Více se dočetete zde: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/468697-proc-je-dulezite-pecovat-o-m...

Může genetika za zkažené zuby? Radíme v Mamince č. 3/2018

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

Vyhrajte voucher v hodnotě 9900 Kč na dentální hygienu a bělení zubů u nás!

Chcete u naší zubní kliniky Dental Office H33 vyhrát voucher v hodnotě 9 900 Kč na dentální hygienu a bělení zubů? Soutěžte s MF DNES. Soutěžní otázku najdete již v tento pátek 23. 2. 2018 v časopise Rodina DNES.

Více se dočetete zde: https://www.mfdnes.cz/?y=predplatne-mfdnes/souteze.htm

Proč je péče o zuby v těhotenství tak důležitá

Jak se o své zuby v těhotenství správně starat a proč je to tak důležité, vysvětluje pro Novinky.cz dentální hygienistka Adéla Michalčaková z Dental Office H33.

Více se dočetete zde: https://www.novinky.cz/zena/deti/459462-proc-je-v-tehotenstvi-dulezita...

Jak je důležité čistit mezizubní prostory u nekazících zubů?

Na dotaz čtenářky časopisu Maminka, proč je čištění mezizubních prostorů tak důležité a neobejdou se bez nich ani zdavé zuby, odpovídala dentální hygienistka Lucie Hronková.

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

Nepodceňujte skřípání zubů. Řešte problém včas!

Proč se nevyplatí podceňovat skřípání zubů neboli bruxismus? Kdy se problém může objevit a jak ho léčit? Odpovídala pro Novinky.cz dentální hygienistka Veronika Zákopčaníková. 

Více se dočetete zde: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/457790-skripani-zubu-se-nevyplaci-p...

Co dělat, když za mléčným zubem již roste druhý, odpovídala MUDr. Erika Tesaříková.

Roste Vašemu potomkovi za mléčným zubem již druhý? Co v tomto případě dělat a jak mléčným zubům pomoci ven, odpovídala pro portál Vitalia naše stomatoložka Erika Tesaříková. 

Více se dočetete zde: https://www.vitalia.cz/clanky/za-mlecnym-zubem-roste-druhy-zub-komplik...

Jak si vybrat rovnátka, radila ortodontistka Klára Bělíková pro portál Žena.cz

Pro portál Žena.cz radila specialistka na rovnátka MUDr. Klára Bělíková, kdy je nejvhodnější začít s ortodontistickou léčbou a který typ rovnátek zvolit. 

Více se dočetete zde: https://www.zena.cz/zdravi/ortodonticka-terapie-ktera-rovnatka-si-vybr...

Rozhovor s MUDr. Terezou Buchtovou o zubech a všem co s nimi souvisí pro časopis The BUSINESS

Přečtěte si zajimavý rozhovor se zubní lékařkou Terezou Buchtovou, která odpovídala na všetečné dotazy redaktora časopisu The BUSINESS na téma vlivu dědičnosti na zuby, výběru zubních past nebo  na to, jak lze uklidnit pacienty s fóbií ze zubařů. 

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

V sobotu 30. září se uskutečnil Jarmark OnaDnes.cz, kde jste mohli vyhrát poukaz na dentální hygienu od Dental Office H33

V sobotu 30. září 2017 se již po několikáté konal Jarmark OnaDnes.cz v Křižíkových pavilonech holešovického Výstaviště. Nabitý program od 9 do 17 hodin nabízel kromě aukce, nákupů také soutěže o hodnotné ceny. V tombole jste mohli získat také poukaz na dentální hygienu od Dental Office H33.  

Více se dočetete zde: https://ona.idnes.cz/jarmark-onadnes-cz-0nj-/modni-trendy.aspx?c=A1709...

Po čem Vám zhnědnout zuby a co proti tomu dělat, radila čtenářům Lucie Hronková

Co všechno způsobuje zhnědnutí zubů? Jak preventivně bojovat proti ztmavnutí chrupu a jak případně chrup bezpečně vybělit, odpovídala dentální hygienistka Lucie Hronková z Dental Office H33. 

Více se dočetete zde: https://www.vitalia.cz/clanky/po-cem-vsem-vam-zhnednou-zuby/

Jak důležité je čištění mezizubních prostor, odpovídala Lucie Hronková

Je třeba čistit mezuzubní prostory, i když se zuby nekazí? Jak moc je důležité používání mezizubních kartáčků, odpovídala čtenářce časopisu Maminka naše dentální hygienistka Lucie Hronková. 

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

Přemýšlíte o bělení zubů? Vyzkoušejte šetrnou metodu Prevdent

Bezpečnou a šetrnou metodu ordinačního bělení zubů Prevdent, která zanechá Váš chrup bílý minimálně dva roky, doporučuje i magazín Pařížská Street.  

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

Na dotazy čtenářů časopisu Maminka odpovídala Veronika Zákopčaníková

Naše dentální hygienistka Veronika Zákopčaníková odpovídala na dotaz, jak předejít kazivosti zubů u dětí a kdy je vhodné začít navštěvovat dentální hygienu s dětmi. 

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém souboru .pdf: stáhnout soubor

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty