Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Otázka: 

Dobrý den, myslíte si, že si Češi umí čistit zuby? Je nějaké porovnání s ostatními státy ohledně kazivosti zubů? Co způsobuje zvýšenou kazivost zubů?

Odpověď Dental Office H33:

Dobrý den, největším problém je, že se dříve v ČR nedbalo tolik na prevenci. Pacienti nebyli zvyklí chodit na dentální hygienu, nezhotovovaly se rentgenové snímky atd., a proto je stav chrupu populace ČR horší, nežli v okolních evropských (západních) zemích. Například Švýcarsko je svým dokonalým preventivním systémem pověstné. V současnosti se však stav chrupu v ČR zlepšuje, pacienti si zvykají na pravidelné návštěvy jak u dentální hygienistky, tak u svého zubního lékaře. 

Za zvýšenou kazivost zubů může nedokonalá zubní hygiena, nevhodné stravovací návyky (strava bohatá na sacharidy, pití sladkých nápojů, přemíra citrusů,..) i zdravotní obtíže jako reflux, bulimie. Přeji hezký den

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty