Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Otázka:

Dobrý den, na konci asi ne zcela dokonale vyčistěných kořenových kanálků pod dolní 6 se mi udělal zánět, který se teď již déle než 3 měsíce projevuje navenek v podobě píštěle na dásni (pupínku v dásni), který musím co 3 dny mačkat, aby vytekl hnis a na pár dní to splasklo, nerušilo. Zub je zakončen korunkou. Nebolí to, ale je to rušivé a nekončící. Při detailním vyšetření na zubní klinice mi řekli, že by se to mělo řešit buď endodontickou operací, a nebo kompletním vytržením zubu a náhradou zubním implantátem. Obě operace mi kvůli obavě z bolesti a nemalé finanční zátěži nahánějí hrůzu, a tak zkouším v mezičase alternativní cestu k odstranění zánětu (čínská medicína - bylinky, kapky apod.). Myslíte, že je to vhodný přístup ? Respektivě k čemu byste se klonil vy v případě píštěle u zubu? Předem děkuji za reakci a přeji pekný den.

Odpověď Dental Office H33:

Dobrý den, zcela určitě alternativní přístup neodstraní příčinu zánětu. Doporučil bych znovu přeléčit kořenové kanálky (reendodoncie) na specializovaném pracovišti s operačním mikroskopem. V případě nemožnosti tohoto ošetření pak chirurgickou revizi prostoru kolem kořenových hrotů s odstraněním části nedoplněných kořenů (resekce). Extrakce zubu je až poslední řešení.

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty