Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Jak postupovat při zánětu dásní u dětí?

Dotaz:
Dobrý den, můj syn 10 let má zánět dásní a také se mu často dělají opary na rtu. Můžete mi prosím poradit nějakou léčbu? A čím dásně masírovat kromě jemného kartáčku.
Dále jsem se chtěla zeptat, zda zánět nemůže být spojený s růstem zubů, protože se mi zdá, že červenou dáseň má snad co mu začaly růst druhé zuby. Momentálně se mu klube 5 zubů najednou. Koupili jsme jemný kartáček, zubní pasu Parodontal a ústní vodu. Děkuji

Odpověď Dental Office H33:
Nejčastější příčinou zánětu dásní je mikrobiální povlak, který se během dne tvoří na povrchu zubů. Pokud tento povlak neboli zubní plak dokonale neodstraníte alespoň jednou denně, bakterie v něm přítomné začnou poškozovat okolní tkáně. Důsledkem toho vzniká zubní kaz a zánět dásní. Tělo se proti tomuto útoku bakterií samozřejmě snaží chránit a posílá do oblasti imunitní složky. Projevem tohoto boje je zánět. Pokud bude povrch zubu perfektně vyčištěn, tělo nebude mít proti čemu bojovat a zánět sám odezní.

Naše hlavní doporučení je koupit v lékárně plak indikační tablety, které obarví povrch zubu, kde je přítomný plak a pak zvýrazněný povlak odstranit pomocí zubního kartáčku.

Opary ukazují zřejmě na sníženou imunitu. Tato oblast je však mnohem složitější na vysvětlení prostřednictvím online diskuze. Pro posouzení celkového stavu dutiny ústní, získání více informací a v neposlední řadě pro nácvik dokonalé domácí ústní hygieny, Vám doporučujeme navštívit zubního lékaře či dentální hygienistku

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty