Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Věnujete dentální hygieně dostatečnou péči?

Říká se, že bolest zubů je jedna z nejhorších. Všichni se jí chceme vyhnout. Toužíme po atraktivním zářivém úsměvu, abychom okouzlili své okolí a zároveň se sami cítili sebevědomější. Zamysleli jste se ale nad tím, co pro to děláte a co všechno ještě můžete zlepšit?

Používání klasického zubního kartáčku


Mnoho lidí začíná i končí s dentální hygienou u používání klasických zubních kartáčků. Je to také jeden z nejdůležitějších prostředků při péči o ústní dutinu. Důležité je samozřejmě zvolit správný zubní kartáček a správnou techniku čištění. Hlavička kartáčku by měla být spíše menší, štětiny ve 4 - 5 řadách rovně zastřižené. Důležitá je i pevnost rukojeti.

Hojně se také řeší, jak často a kdy si zuby čistit. Vypadá to, že každý říká něco jiného. Jeden tvrdí, že stačí dvakrát denně další, že je potřeba třikrát, nebo dokonce po každém jídle. Pravdou je, že dvakrát denně stačí. Znáte to, ráno pro krásu a večer pro zdraví. Na večerní hygieně bychom si měli dát více záležet, protože po celém dni potřebují zuby lepší péči.

Rozhodně by ale nemělo zůstat jen u klasického zubního kartáčku. Zuby potřebují mnohem větší péči. Co do této péče můžeme zahrnout? Určitě používání mezizubních kartáčků a nití, ústní vody, pravidelné kontroly u zubního lékaře nebo návštěvu dentální hygienistky. Pokud stále spoléháte jen na klasický zubní kartáček nebo ústní vodu, mohou se ve vaší ústní dutině vyskytnout například neplechy v podobě mezizubních kazů.

Jak předcházet mezizubním kazům

Mezizubní kazy jsou nepříjemné a záludné hlavně proto, že v ústech nemusí být vidět a pacienti jsou často dlouho bez obtíží. Příčinou bývá zpravidla nesprávná technika dentální hygieny. Ani správné používání klasického zubního kartáčku nezajistí dokonale vyčištěné zuby a musíme tedy využít i další metody.

O mezizubním kartáčku už určitě každý slyšel, ale stále se najdou tací, kteří ho ještě nepoužívají nebo ho používají špatně. Péče o mezizubí je přitom opravdu velmi důležitá a to i u mléčných zubů. Jejich použití není těžké a zvládne to každý, ale vždy je určitě lepší se poradit s odborníkem, tedy dentistou nebo dentální hygienistkou.

O tom jak správně používat mezizubní kartáček si můžete přečíst zde.

Návštěva dentální hygienistky

Cílem odborníků zabývajících se dentální hygienou je zabránit problémům v dutině ústní, a to zejména: zubnímu kazu, zánětu dásní nebo paradontitidě. Pravidelné profesionální čištění zubů společně s domácí péčí snižuje riziko výskytu zubního kazu a zabraňuje onemocnění parodontu. Asi každý ví, že řešení problémů, které se týkají ústní dutiny rozhodně není levná záležitost, natož pak příjemná. I proto se vyplatí raději investovat do prevence.

S čím vším Vám dentální hygienistka pomůže? Provede základní anamnézu, parodontologické vyšetření, rentgenové snímky, zjistí stav chrupu, úroveň zubní hygieny. Stanoví léčebný plán a seznámí pacienta s pomůckami na dentální hygienu a naučí ho správnou techniku péče o ústní dutinu. Dále také odstraní zubní plak, pigmentaci zubů, zubní kámen, vyčistí mezizubní prostory, zuby zaleští a nafluoriduje.

Dentální hygiena je poměrně mladý obor, o kterém se ale v poslední době velmi rozšiřuje povědomí. Pokud věnujete dentální hygieně maximální péči nebo s tím chcete začít a jste klientem Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), určitě Vás potěší informace, že můžete získat příspěvek na dentální hygienu. Tak neztrácejte čas, věnujte svým zubům tu nejlepší péči a domluvte si návštěvu dentální hygienistky ještě dnes.

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty