Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Pravda o barevných proužcích v zubní pastě, kterou jste chtěli znát!

Zubní pasta je neodmyslitelným parťákem našich ranních a večerních rutin. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, proč jsou v pastách ty barevné, většinou červené a modré proužky? Možná, že ano, ale nikdy jste se nedostali k tomu to zjistit! Tak my Vám ten důvod dnes řekneme...

Všechno to začalo v roce 1955, kdy si jeden kutil jménem Leonard Marraffino řekl, že by bylo potřeba udělat nějakou změnu, aby se lidé chtěli starat o svůj chrup o něco více. Už v té době se totiž o své zuby lidé starali, ale zubní pasty mívaly černou barvu, někoho tak jejich používání mohlo mírně odrazovat. Je samozřejmé, že za několik desítek let se již péče o zuby změnila a dnes máme široké spektrum informací, ze kterých můžeme čerpat a s jistotou víme, jak se starat o naše zuby, aby byly zářivě bílé.

Tento "vynález" si jeho objevitel nechal dokonce patentovat a následně jej prodal firmě, která nesla název Unilever. Díky tomu se objevila první pasta s červeným pruhem, Vám určitě známá pod názvem Signal.

Jak je to ale tedy s těmi proužky? Jsou vůbec k něčemu dobré, záleží na jejich počtu, nebo je to jen pro zpestření?

Pro zpestření to udělala zejména pasta Stripe, která červenou barvu skutečně přidala pouze pro zpestření. Následně značka Aquafresh udělala ještě jednu inovaci, ale už se nad barvami více zamyslela a tak se celosvětově proslavila. To se stalo v roce 1973, možná si ale ale říkáte, proč zvolili pastu s bílým a modrým pruhem?

Tyto barvy byly zvoleny byly především kvůli tomu, aby vyobrazovaly hlavní výhody této pasty - svěží dech a ochrana před zubním kazem. K těmto dvoum proužkům se následně přidal ještě jeden červený, což zákazníci velice ocenili a pasta Aquafresh se tak stala celosvětovým trhákem.

A teď ta hlavní otázka... Jak se vlastně proužky do pasty dostanou? To je něco, nad čím si skutečně mnoho lidí láme hlavu.

Jak je možné, že se barva nesmíchá s bílou? Je pasta stočená do tuby již s proužky, nebo jak to tedy je?

Není to nic složitého!

Hlavní fígl je v mechanismu, který je uvnitř tuby. Když si jdete čistit zuby, automaticky vezmete pastu a vymáčknete ji. To ale způsobí, že se začne "posouvat" a uvolňovat bílá pasta, která cestou k hrdlu začne uvolňovat právě barevný proužek. To znamená, že v tubě jsou takové trubičky a tunýlky, ve kterých je obsažena barevná část pasty a ta je bílou vytlačena tak, aby udělala na pastě vzhledný proužek.

I když bude nejspíše pravdou, při koupi pasty zrovna nepřemýšlíte nad tím, která pasta má kolik proužků a v jakých jsou barvách.

V dnešní době už se totiž možná trochu "vracíme do minulosti" a opět můžeme vidět pasty s obsahem černého uhlí, které jsou celo-černé a mnoho lidí právě láká spíše tato neobvyklá varianta. Častější záležitostí už jsou také bělící zubní pudry a další inovace, na které můžete narazit.

Ať už si vyberete pastu s jedním nebo dvěma pruhy, nebo zvolíte pastu úplně bez pruhů, hlavní je, aby Vám co nejvíce vyhovovala a vy byste měli z čištění a péče o chrup radost a především, aby byla tato péče co nejvíce pečlivá a pravidelná.

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty