Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337

Kolikrát denně a kdy si čistit zuby?

Jeden zubař radí čistit zuby dvakrát denně, další po každém jídle. Podle nové studie University College London chybí jednotný výzkum této problematiky. Studie také potvrzuje, že rady zubařů jdou často proti sobě a jsou v mnoha případech velmi zmatečné.

Kolikrát denně čistit zuby?

Před časem jsme slýchali „Čistěte si zuby po každém jídle!" Později zase, že zuby stačí čistit dvakrát denně minutu v kuse. Jak to tedy je?

Zuby opravdu stačí čistit dvakrát denně, tedy ráno a večer. Tady je naše každodenní rutina v pořádku. Také rada „ráno pro krásu, večer pro zdraví" se zdá být dobrou. Večerní hygieně je opravdu lepší věnovat větší péči, protože po celém dni potřebují zuby důkladnější péči. Důkladnější péče znamená, že rozhodně nesmíme zapomenout vyčistit mezizubní prostory, kam se normální a ani elektrický kartáček nedostane.

Nečistěte zuby okamžitě po jídle

Vždy bychom měli čistit zuby 30 minut po posledním jídle, jinak by kyseliny z jídla mohly poškodit zubní sklovinu. Čištěním zubů ihned po jídle vlastně ještě kyselině pomáháme proniknout sklovinou a ta se pak může odvápnit. Pokud nemáte čas čekat 30 minut, je dobré si řádně vypláchnout ústa obyčejnou vodou pro neutralizace pH v dutině ústní.

Také rady o doporučené délce čištění zubů bychom neměli brát úplně vážně. Dvě minuty někomu stačí a někomu ne. Správně vybraný elektrický kartáček dokáže dobře zuby vyčistit za dvě minuty, ale standardním manuálním kartáčkem to trvá déle. Spolehlivým testem je přejet si jazykem po zubech. Platí, že hladké zuby rovná se čisté zuby. Ale pozor, mezizubní prostory jazykem neotestujeme... :-)

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty