Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Jak vytrhnout zub?

Trhání zubů je vždy velmi ošemetná záležitost. Každý Vám řekne, že je nejlepší ho nechat na zkušeném specialistovi, který ví, jak správně postupovat. Je pravda, že v případě trhání stálých zubů byste se měli svěřit do rukou zkušeného odborníka, který Vám inkriminované místo umrtví, díky čemuž neucítíte takřka žádnou bolest. Pokud ovšem jde o trhání dětských mléčných zubů, zde si můžete poradit i v domácích podmínkách. 

Trhání mléčných zubů u dětí

V době růstu zubů u dětí samozřejmě stále platí, že je ideální, pokud necháte mléčný zub vypadnout samovolně. Může se totiž stát, že pokud jej vytrhnete příliš brzy, druhý zub pak nemusí narůst správně. Nejprve kývající zub sledujte a snažte se pozorovat, zda se v jeho okolí neobjevuje nějaká infekce. Ta je totiž prvním náznakem problému a měl by ji vyřešit včasnou návštěvou zubního lékaře.

Jak vytrhnout mléčný zub 

Pokud Vašemu dítěti kývající se zub v ústech vadí, poučte jej, že se ho může pokusit vyviklat, ale pouze za pomoci jazyka. V oblasti úst není dobrý nápad používat ruce, kolem kývajícího se zubu může být otevřená rána, do které se může z rukou snadno přenést infekce. Jelikož děti mívají málokdy čisté ruce, riziko přenosu infekce do otevřené rány je o to větší. Navíc pouhým jazykem nehrozí, že dítě zub vytrhne předčasně.

V případě, že dítě počká s vytrhnutím (vyvikláním) zubu dostatečně dlouho, většinou nemusí hrozit ani krvácení z dásní. Pokud ovšem při kývání zubem začne dáseň krvácet, dítě varujte, aby se zubem už nic nedělalo, protože zub ještě pravděpodobně není dostatečně uvolněn a s jeho odstraněním by se nemělo spěchat.

Trhání zubů u dospělých

U dospělých osob by se měl trhání ujmout odborník, který nejlépe posoudí, zda by se měl zub vytrhnout anebo nikoliv. Dospělé zuby totiž v ústech vydrží až do smrti a vytrhnout by se měly jen v případě, že jsou nemocné, nebo když na chrup není v ústech dost místa.

Pokud Vás zub bolí, určitě se jej nepokoušejte vytrhnout samostatně doma. Určitě raději navštivte lékaře, který Vám poskytne lokální anestézii a provede výkon odborně. Extrakce zubů moudrosti i dalších zubů patří již mezi stomatochirurgické zákroky, které vyžadují odbornou péči.

Po vytržení zubu je nejdůležitější nevyplachovat, krev z rány nevysávat, aby se vytvořila krevní sraženina a rána se pěkně hojila.. při enormním vyplachování, kouření pití alkoholu může dojít ke vzniku tzv. suchého lůžka - zánětu kosti, kdy je potřeba vyhledat zubního lékaře. Tak druhý až třetí den po trhání osmiček můžete začít vyplachovat šalvějí nebo heřmánkem. 

 

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty