Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Jak udělat ze zažloutlých zubů zářivé perličky?

Toužíte mít zářivě bílý úsměv? Získat ho nebylo nikdy jednodušší, stačí podstoupit zákrok bělení zubů. Tato procedura je čím dál tím žádanější po celém světě. A není divu, příjemný úsměv může být jednou z příčin úspěchů v osobním i profesním životě.

Zažloutlé zuby se mohou neblaze podepsat na našem sebevědomí a ovlivnit naše pracovní i osobní vztahy.

Proto byste se neměli bát podstoupit bělení zubů. Jedná se o jednoduchou a finančně dostupnou proceduru, jejíž výsledek stojí za to. Naše klinika nabízí celkem 3 způsoby bělení zubů, ze kterých si vybere každý. V dnešním článku si je podrobně probereme a rovněž zodpovíme nejčastější dotazy, které vás ohledně bělení zubů trápí.

Jak probíhá bělení zubů?

Prvním krokem před bělením zubů je klasické stomatologické vyšetření v naší zubní ordinaci v Praze. Před samotným procesem je důležité zjistit, co je příčinou zbarvení vašich zubů. S dentální hygienistkou proberete vaše možnosti a i to, jaká kúra je pro vás nejvhodnější.
Aplikace bělící látky pak může probíhat buďto v ordinaci, doma, nebo kombinací obojího. Nejefektivnějším, avšak zároveň nejdražším způsobem je kombinace domácího a ordinačního bělení.

Domácí bělení zubů (2 990,-)

Tato metoda je finančně nejpříznivější. Nevýhodou ovšem je, že cíleného efektu nedosáhneme hned, ale v rozmezí 1-2 týdnů, kdy bělení probíhá.
Proces začíná sejmutím otisků zubů. Z nich se následně vytvoří tzv. nosiče na bělení. Do nich doma aplikujeme bělící gel a nosiče na určitý čas nasadíte. Po konzultaci s hygienistkou vyberete, jestli pro vás bude vhodnější denní, nebo noční bělící gel. Po aplikaci je nutné dodržování bílé diety - to znamená nekonzumovat nic barevného (káva, čaj, limonáda, červené víno atd.)

Ordinační bělení zubů (4 990,-)

Ideální volba pro zájemce, kteří chtějí docílit výsledku co nejdřív a nechtějí se věnovat domácímu bělení zubů. Během jedné hodinové návštěvy v ordinaci vám aplikujeme na zuby bělící gel, který se pro zvýšení efektu nasvítí modrým světlem. Aplikace probíhá dvakrát po 15 minutách.
Po této aplikaci je nutné dodržování bílé diety po dobu 2 dnů.

Kombinované bělení zubů (7 490,-)

Pro náročné klienty, kteří chtějí nejlepší péči a nejzářivější výsledek. Jedná se o kombinaci předchozích typů bělení. Nejdříve se zuby připraví pomocí domácího bělení a následně pomocí ordinačního. Výsledek kombinovaného bělení má nejdelší trvanlivost nejhezčí výsledek. Jedná se ovšem o nejdražší zákrok.

Nejčastější dotazy týkající se bělení zubů

Řadu lidí trápí mnoho otázek, týkajících se bělení zubů. Rozhodli jsme se ty nejčastější zodpovědět zde.

Může bělení poškodit zuby?

Určitě ne. Bělení zubů je naprosto neškodlivé. Je to prokázáno mnohými laboratorním a klinickými testy.

Jak dlouho efekt vybělení vydrží?

Budete-li dodržovat instrukce našich lékařů, vydrží zuby bílé dlouho. Zuby, pokud se o ně dobře pečuje, mají tendenci se vracet ke své původní barvě. Stačí dodržovat dobrou ústní hygienu. Dobrým doplňkem je užívání dobělovacích zubních past. Doporučujeme omezit kouření, pití kávy a červeného vína.

Co je to bílá dieta?

Bílá dieta je proces, který je nutný dodržovat po proceduře bělení zubů. Jedná se o vypuštění barevného jídla a pití z jídelníčku (např. víno, limonáda, káva, koření atp.)

Jak moc se zuby zesvětlí a jak dlouho to potrvá?

V drtivé většině lze očekávat zesvětlení až do odstínu, jaký si budete sami přát. Trvání procedury je závislé na příčině zbarvení a struktuře zubů. Jsou-li důvody zbarvení lehké, lze očekávat zbarvení během 2 týdnů. Ve složitějších případech je nutné barvení opakovat a projevení efektu trvá déle.

Má bělení nějaké nežádoucí účinky?

Ve vybraných případech může dojít k přecitlivělosti zubů a podráždění sliznice. Zvýšení citlivosti zubů je pouze dočasné a obvykle trvá pouze 24 hodin. Působení bělící látky v zubu může vést k vyšší citlivosti na různé podněty (teplé, nebo studené nápoje). Jsou-li vaše zuby samy od sebe citlivé, jejich citlivost se po kúře zvýší. Jsou-li málo citlivé, je dost možná, že žádné změny nepocítíte.

Kdo by se měl bělení vyvarovat?

Bělení není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Zároveň není vhodné pro osoby s neléčenou parodontózou, kdy je před samotným bělením nutné léčit samotnou parodontózu.

Máte-li zájem o zákrok bělení zubů, zde naleznete kontaktní formulář, skrz který můžete kontaktovat naše specialisty, kteří vám rádi a ochotně poradí. Neodkládejte již podstoupení tohoto zákroku a smějte se na svět s novým zářivým úsměvem. Stojí to za to.

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty