Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Jak si zajistit krásné a zdravé zuby

Krásné a zdravé zuby tvoří nedílnou součást našeho vzhledu. V současné době, která klade na naši vizáž zvýšené nároky, jsou proto naprostou nezbytností, sehrávají roli v našem profesním i osobním životě. Dodávají nám na atraktivitě, zvyšují naše sebevědomí, určují, jak budeme na ostatní působit, jak jim budeme sympatičtí. 

Nepodceňovat prevenci

Chceme-li se pyšnit zářivým úsměvem, musíme se o náš chrup pečlivě starat. Prevence je totiž základ. Pravidelné půlroční prohlídky u zubního lékaře byste rozhodně neměli podceňovat, právě při nich se dá totiž ledacos odhalit. A to nejen počínající zubní kaz, ale i onemocnění daleko závažnější, třeba nebezpečná paradontóza, jež může končit i ztrátou zubů. A pozor, zdaleka se netýká jen starších osob, zubní plak, který je jejím hlavním původcem, se totiž usazuje i na zubech mladých lidí a dokonce i dětí. S návštěvou ordinace proto neotálejte, ať může být včas zahájena případná léčba a váš chrup se dá zachránit. 

Důležitá úloha dentální hygienistky

V intervalu dvakrát ročně bychom měli docházet nejen k zubnímu lékaři, ale také k dentální hygienistce. Ačkoli je tato profese poměrně nová, stala se neoddělitelnou součástí moderní stomatologie. Pomáhá totiž s péčí o ústní dutinu, učí správné návyky čištění, upozorňuje na chyby a nedostatky, kterých se v oblasti dentální hygieny dopouštíme, radí, jaké pomůcky používat v domácích podmínkách. Zubní kartáček totiž není všemocný a jen on sám k dokonalému vyčištění stačit nebude, nedokáže totiž proniknout všude. Budete proto muset vaši výbavu doplnit. 

Komplexní péče

Musíme si uvědomit, že zub má pět ploch, nikoli jen tři, a o všechny je třeba se důkladně postarat. Zákeřné nečistoty v podobě rozpuštěných cukrů se totiž dostanou všude a nejsou-li odstraněny, způsobují zubní kaz či zánět dásní. Zanedbávat proto nelze ani používání dentálních nití a mezizubních kartáčků. Chybět by neměla ani ústní voda, která celý proces čištění završí. Noste ji při sobě neustále a použijte vždy, když nemáte možnost vyčistit si zuby „klasickým způsobem“. Nejen, že zlikviduje všechny bakterie, ale navíc příjemně osvěží váš dech, obzvlášť pokud sáhnete po přírodních ústních vodách, které obsahují léčivé bylinky, jako je řepík lékařský, mochna nátržník či fenykl obecný. Určitě si na ni proto v kabelce udělejte místo. Budete se pak moci naplno usmívat na všechny strany!

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty