Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Jak se zbavit zubního plaku a v čem spočívá prevence zubního kamene?

Jak říkají zubní lékaři - náš úkol spočívá v odstranění zubního plaku z našich zubů, který se bohužel rychle tvoří. Samozřejmou věcí je pravidelné čištění zubů, které nám ne vždy pomůže na 100 %. Je nutné zařadit i další péči, která nám zefektivní odstranění plaku. Každý z nás má jinou dutinu ústní a každému může vyhovovat něco jiného. Zářivě bílé zuby chce přece každý, no ne?

Tyto způsoby jsou účinné a levné: máme pro vás 5 tipů, na základě kterých vás zubní lékař na preventivní prohlídce pochválí. Pokud vlastníte rovnátka, tyto způsoby samozřejmě můžete také aplikovat.

  1. Jedlá soda - pomocí jedlé sody si můžete zuby vyčistit úplně stejně jako s pastou. Měla by vám zajistit bělejší úsměv, nicméně tuto metodu musíte dodržovat pravidelně.
  2. Pomerančová kůra - Až někdy budete mít chuť na pomeranč, vzpomeňte si na nás. Vezměte si slupku a otřete si ji o zuby a poté opláchněte vodou. Slupka pomáhá bojovat proti skvrnám a bakteriím na zubech.
  3. Sezamová semínka - Taková zvláštní ale funkční rada! Vložte si do úst několik sezamových semínek a po nějakou chvíli je žvýkejte a nakonec vyplivněte. Dokážou vás krásně zbavit zubního plaku.
  4. Vitamínová zubní maska - ovocná maska obsahuje vitamín C, a proto je dobré si ji vytvořit. Také pomáhá se zbavit zubního plaku. Stačí smíchat dužinu z jahod, rajčat, pomeranče a nanést si ji na zuby. Měli byste nechat působit okolo pěti minut a poté opláchnout. Nejen, že budete mít svěží dech, ale zároveň dokážete odstranit skoro všechny bakterie z dutiny ústní.
  5. Ocet - poslední metoda je nejméně příjemná, na druhou stranu je přirozená a dokáže vám vyčistit zuby bez jakéhokoliv chemického poškození. Smíchejte dvě lžíce octa spolu se solí a se čtyřmi lžícemi vody. Opět naneste, a nechte několik minut působit. Po několika minutách opláchněte a měli byste pocítit rozdíl na svých zubech.


Co je to zubní kámen a jak vlastně vzniká?

Jedním z nešvarů dutiny ústní je zubní kámen. Zubaři často říkají, že lidé tento problém neřeší, protože nezpůsobuje žádnou bolest a nejsou ničím omezeni.

Zubní kámen je jakýsi nástupce zubního plaku. Zanedbávání čištění zubů vede k hromadění plaku a začínají se v něm zachytávat minerály ze slin. Kombinací těchto faktorů vzniká zubní kámen.

Rada zubařů k lidem je taková, že by se sami neměli pouštět do odstraňování zubního kamene. Jedná se o záležitost, o kterou by se měl postarat zubní lékař či dentální hygienistka. Ti odhalí přítomnost kamene a přistoupí k bezbolestnému odstranění.

Existují 3 metody, pomocí kterých lze zubní kámen odstranit - ultrazvuk, laser a speciální škrabky a kyrety. Nejčastější využívanou metodou je bezpochyby ultrazvuk.
Poraďte se se svým zubařem, který vás může odkázat na dentální hygienu.

Prevence před zubním kamenem

Prevence spočívá v pravidelném navštěvování dentální hygieny. Je doporučeno čistit si zuby 2x denně, protože plak se ukládá i hodiny poté, co jsme něco zkonzumovali. Také by se nemělo zapomínat na mezizubní kartáčky nebo zubní nit.
A to nejdůležitější - nevynechávejte pravidelné preventivní prohlídky u svého zubního lékaře! Prohlídka by se měla uskutečnit 2x do roka. Tak se na Vás těšíme!

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty