Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Co jste nevěděli o zubních implantátech?

Ztratili jste zub, máte vážný problém se zuby nebo Vám nevyhovuje nošení snímací zubní náhrady? Netrapte se, když existuje řešení v podobě zubních implantátů. Povíme Vám, jaké jsou jejich výhody, dozvíte se jaké jsou jejich druhy, jak je zavádíme, ale také cenovou dostupnost.

Co je vlastně zubní implantát?

Zubní implantát slouží jako umělá náhrada ztraceného zubního kořene, který se většinou svým tvarem podobá zubním kořenům. Slouží k připevnění korunky, můstku nebo snímatelné zubní náhrady.

Jak takový zubní implantát funguje?

Část konstrukce – implantát se zavádí do čelistní kosti. Tento implantát má v sobě závit, do kterého se našroubuje podpěra implantátu tzv. abutment, který imituje část zubu nad dásní a na něj se následně nasadí korunka, která představuje zub. Korunka pak může být provizorní plastová, nebo trvalá keramická.
Po aplikaci implantátu nastává „vhojovací fáze", po které se tak implantát stane pevnou součástí kosti a je připraven k Vašemu běžnému zatížení. Doba vhojení závisí na mnoha faktorech, ale pohybuje se mezi 3-6 měsíci.


Skládá se ze tří částí:

  1. Implantát
  2. Abutment (nadstavba / podpěra)
  3. Korunka

Hlavní přínosy zubních implantátů

Zubní implantát je jedním z nejbezpečnějších řešení, která jsou pacientům poskytována. Navíc zavedení je obvykle zcela bezbolestné ve srovnání s broušením zdravých zubů, není se tedy čeho bát :-)

Za největší výhodu je považována neinvazivnost implantátů, čímž se rozumí, že není potřeba jakkoli zasahovat a obrušovat okolní zuby pro vytvoření zubního můstku. A nejen to, navíc poskytne oporu i okolním zubům.

Výhod zubních implantátu najdeme nespočet, ale základní podmínkou úspěchu, jak dosáhnout dlouhodobého až celoživotního fungování implantátu je dokonalá hygiena, kterou dosáhneme pravidelnou domácí péčí společně s profesionálním čištěním zubů. Tak neváhejte, věnujte svým zubům tu nejlepší péči, obraťte se na odborníka a domluvte si návštěvu dentální hygienistky.

Nabízené druhy implantátů

Nejčastěji dělíme implantáty podle materiálů. Standardním materiálem je titan, u kterého byly jeho vlastnosti prověřeny jako nejvhodnější. Jako novinku můžeme spatřit také keramické implantáty, které se používají především u osob alergických na kovy. Pro výrobu těch provizorních se používá nerezová ocel.

Ceny zubních implantátů se odvíjí od kvality materiálu a provedení. Celková cena se skládá ze zavedení implantátu do čelistní kosti a ze samotného zubního implantátu – korunky.

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty