Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Bílá dieta po bělení zubů

Bílá dieta

Bílá dieta je způsob stravování, který by se měl dodržovat minimálně 72 hodin po bělení zubů. Díky ní bude mít výsledek po bělení zubů delší trvanlivost. Po bělení zubů je sklovina náchylná na získání barevných pigmentů a citlivá na studené, sladké a kyselé, proto by se během této doby měla minimalizovat konzumace potravin a nápojů, které chrup zabarvují. Bílá dieta je doporučována jak po ordinačním bělení zubů, tak po domácím bělení zubů.  

Co je zakázané při bílé dietě?

Při dodržování bílé diety po bělení zubů byste se měli vyhnout již notoricky známým nápojům, které značně zvyšují riziko zabarvení chrupu, a to kávě, černému čaji, červenému vínu, dále barevným sladkým limonádám. Zakázáno je také kouření.

Celkově je v tomto období nevhodné ovoce kvůli kyselosti. Dále do zákazu během bílé diety spadají všechny sladkosti především potom čokoláda. Mezi další potraviny patří ty s větším obsahem barviva jako brokolice, mrkev, červená řepa, červené zelí a podobně.

Co můžete konzumovat při bílé dietě?

Během bílé diety Vám doporučujeme pít především čistou vodu. Můžete si také dopřát bílé víno a další nebarvený alkohol. Ke konzumaci je vhodné bílé maso (kuřecí, krůtí nebo rybí), sýry, bílý jogurt, tvaroh, mléko, bílé omáčky, z příloh jsou to rýže, těstoviny i brambory.

Výhody a nevýhody bílé diety

Při držení bílé diety vynecháváte řadu nezdravých potravin, takže je přínosem kromě zářivého úsměvu po bělení zubů. Na druhou stranu z Vašeho jídelníčku vyřadíte různý druhy zeleniny a ovoce, takže při delším dodržovaní bílé diety, Vám mohou chybět vitamíny a minerály.

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty