Z kapacitních důvodů musíme dočasně pozastavit příjem nových pacientů. Pacienty přijímáme nadále pouze na implantologické a parodontologické konzultace a rovněž pacienty, kteří jsou na ošetření odesláni referenčními lékaři.

X

Zubní klinika

Telefon Informace: 733 737 337
Ortodoncie Ortodoncie: 732 293 555

Úhrada pojišťovny za zubní implantáty, náhrady...

Často se ptáte, zda je možná úhrada pojišťovny za zubní implantáty. Bohužel, však žádná z českých veřejných zdravotních pojišťoven na zubní implantáty nepřispívá. Výjimku tvoří pacienti, kteří se narodí s rozštěpem patra. Ti získávají na cenu zubního implantátu úhradu od pojišťovny.

Přinášíme Vám alespoň podrobnosti a vyjádření jednotlivých zdravotních pojišťoven k těmto úhradám. Co říká VZP pojišťovna na příspěvky na zuby? A co ostatní pojišťovny?

OZP

Aplikace dentálních implantátů v místech chybějících zubů není podle Přílohy 1 zákona 48/1997Sb. hrazena z veřejného zdravotního pojištění.Tento způsob ošetření je nadstandardní, takže ani materiál, ani výkony spojené s těmito zákroky zdravotní pojišťovny nehradí. Výjimku tvoří pouze pacienti s rozštěpy (v dlouhodobé klinické péči).

VZP

Plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění je komplexní vyšetření při registraci pojištěnce stomatologem, preventivní prohlídky, které jsou hrazeny ve frekvenci, u dospělých pacientů jednou ročně, u dětí a mladistvých do 18 let dvakrát do roka, u těhotných žen dvakrát za období těhotenství. Celkem jsou u každého pacienta z veřejného zdravotního pojištění hrazeny dvě vyšetření v rámci pravidelné péče o registrovaného pojištěnce v kalendářním roce.

Plně hrazená je i široká skupina výkonů týkající se ortodoncie, tj. oboru, který se zabývá rovnáním zubů pomocí rovnátek. V případě ošetření pomocí fixního ortodontického aparátu není hrazen z veřejného zdravotního pojištění použitý materiál, ze kterého jsou zhotoveny fixní aparáty. V širokém rozsahu je z veřejného zdravotního pojištění hrazena také péče specialistů, jako jsou parodontologové či stomatochirurgové. Zubní implantáty z veřejného zdravotního pojištění hrazeny nejsou.

Nově od 1. ledna 2016 nabízí svým klientům VZP příspěvek na dentální hygienu

VOZP

Úhrady zubní péče provádí pojišťovna, pacient, případně participují oba - úhrada se dělí na hrazenou plně nebo částečně a na pojišťovnou nehrazenou, tedy cash. Ošetření plně hrazené pojišťovnou je takové, kdy příslušný zákrok lékař celý naúčtuje pojišťovně. Přestože takové ošetření není zdarma, je jím lékař výrazně limitován. Pravidlem bývá použití nejlevnějšího materiálu, nejlevnější technologie s nejmenšími časovými nároky a tomu odpovídá kvalita ošetření. V případě ošetření částečně hrazeného pojišťovnou pacient doplácí rozdíl mezi kalkulací ceny a tím, co mu přispěje pojišťovna. Jedná se především o protetické zunmí náhrady hrazené pojišťovnou jak pevné, tak snímací.

Ošetření nehrazené pojišťovnou je kalkulováno ordinací podle ekonomických pravidel. Do této skupiny patří protetické výrobky, ale i výkony jako plomby z nadstandardních materiálů, zubní implantáty apod. Jde o svobodnou volbu pacienta. Proč je výhodné zvolit péči, mimo rámec veřejného pojištění vysvětlují stomatologové. Je na každém z Vás, kterou formu zvolí, a my Vám přejeme, abyste zvolili správně. Závěrem si dovolíme bonmot: "Zuby lze ošetřit na úrovni nebo na pojišťovnu. Jiná alternativa jako něco mezi tím prostě neexistuje."

ZPMVCR

Stomatologické výkony hradí ZP dle úhradové vyhlášky schválené ministerstvem zdravotnictví. Seznam výkonů a výrobků hrazený z veřejného zdravotního pojištění naleznete zde: www.dent.cz/detail-text.php?id_strana=3&id_text=635

Pokud splňujete podmínky pro dárce krve, je možné u ZPMVCR získat příspěvek na stomatologické výkony nehrazené z veřejného zdravotního pojištění. A to pouze v rámci daného programu pro dárce krve a kostní dřeně: http://www.zpmvcr.cz/prevence/ . Jiné příspěvky na stomatologické výrobky nemáme v nabídce fondu prevence. 

Jednotlivá vyjádření byla pojišťovnami podána k 25.11.2013, aktuálně platný seznam hrazených výkonů a zákroků je uveden v úhradových vyhláškách jednotlivých pojišťoven. Úhradová vyhláška platí vždy pro daný kalendářní rok. 

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš dotaz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Jméno a příjmení:
E-mail:
E-mail:
Telefon:
Telefon:

Po odeslání objednávkového formuláře Vás budeme kontaktovat.

odeslat
Pin

Najdete nás v Praze 4

Hvězdova 33, Praha 4 - Pankrác

Telefon: +420 733 737 337

E-mail: [email protected]

Všechny kontakty